26 marca 2018 r. odbyła się, zorganizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, konferencja dla przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi, rad osiedli i spółdzielni mieszkaniowych, dotycząca zrównoważonego zarządzania wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej w kontekście nowego Prawa wodnego, a także zachodzących zmian klimatycznych.
Celem spotkania było zapoznanie uczestników z problemami, z jakimi gminy i samorządy będą musiały się zmierzyć wraz z wejściem w życie nowego Prawa wodnego i konieczności przystosowania obszarów miejskich do racjonalnego gospodarowania wodą.
O zmianach w prawodawstwie polskim mówił mecenas Jędrzej Bujny – jeden z czołowych polskich specjalistów od Prawa wodnego.
Łukasz Pawlik, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, prezentował „krakowskie” podejście do zagospodarowania wód opadowych. Zapoznał uczestników z realizowanymi inwestycjami, podkreślając jednocześnie jak ważna dla realizacji przedsięwzięć ekologicznych jest współpraca z różnymi instytucjami miejskimi i interesariuszami.
O najnowszych, stosowanych w świecie metodach zatrzymania deszczówki w miejscu jej opadu mówiła Pani dr Kinga Krauze z Europejskiego Centrum Ekohydrologii Polskie Akademii Nauk.
Konferencji towarzyszyły warsztaty, prowadzone przez Kingę Krauze i Renatę Włodarczyk-Marcinak, poświęcone czynnikom zagrażającym bezpieczeństwu środowiskowemu miasta.Relacja ze spotkania na stronie ŁSI https://www.lsi.net.pl/aktualnosc/66 i w poniższym materiale filmowym
Stosujemy pliki cookies w celu gromadzenia danych statystycznych oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Pliki te mogą być umieszczane na Twoim urządzeniu do odczytu stron. Więcej informacji o celu używania i zmianie ustawień ciasteczek znajdziesz w naszej polityce prywatności.